Швидкість доступу до інтернету

Швидкість передачі даних з Інтернету на комп’ютер вимірюється в мегабітах на секунду (Мбіт/с). Різні види активності вимагають різних швидкостей.

Завантаження (Мбіт/с)

Швидкість завантаження – це швидкість передачі даних з Інтернету на комп’ютер, наприклад, завантаження відео з чи прослуховування музики.

Пінг (мс)

Ping – це час реакції вашого з’єднання або швидкість відповіді після надсилання запиту. Швидкий пінг необхідний для багатокористувацьких відеоігор. Вимірюється в мілісекундах (мс), в одній секунді 1000 мілісекунд.

Відправка (Мбіт/с)

Швидкість відвантаження – це швидкість передачі даних з вашого комп’ютера в Інтернет, наприклад, розміщення зображення  чи відео в соціальних мережах.

Тож яку швидкість інтернету насправді потрібно?

Скільки потрібно швидкості Інтернету, буде залежати від ряду факторів, включаючи кількість людей і пристроїв у вашій сім’ї, що використовують одне й те саме з’єднання, і те, для чого ви використовуєте Інтернет. Нижче наведено швидкість, необхідна для діяльності в Інтернеті з розрахунку на один пристрій:

  • Перегляд веб-сторінок: 1-3 Мбіт/с
  • Онлайн геймінг: 6 Мбіт/с
  • Відео-стріми (HD): 8 Мбіт/с
  • Відео-стріми (4K): 25+ Мбіт/с
  • Аудіо-стріми: <1 Мбіт/с
  • Соц.мережі і живі трансляції: 3-6 Мбіт/с
  • Відео-дзвінки (Skype,Viber,Facetime): 3-6 Мбіт/с
  • Завантаження великих файлів: 50+ Мбіт/с

При виборі інтернет-плану важливо знати, наскільки великою швидкість вашого Інтернету має бути, оскільки це впливає на вартість тарифного плану. Ви ж не хочете платити божевільні місячні ціни за  швидкості які вам навіть не потрібно, і з іншого боку, ви також не хочете щоб інтернет був настільки повільний, щоб навіть youtube не можна було б подивитись без довантажень.

Приклад розрахунку необхідної швидкості інтернету

Швидкість
Користувачів
Сервіси
6 Mbps
1-2
Перевірка е-мейл, веб-перегляд
24 Mbps
3 і більше
Онлайн стрімінг чи геймінг, на трьох пристроях одночасно, перевірка е-мейл, веб-перегляд
50 Mbps
5 і більше
Перегляд стрімів в 4К, онлайн трансляції і геймінг на кількох пристроях
75 Mbps
6 і більше
Відео-конференції, домашній бізнес, онлайн геймінг і стрімінг в HD i 4К на кількох пристроях одночасно
100 Mbps
8 і більше
Домогосподарства з великою необхідністю доступу до Інтернету (ігрові консолі, ПК, телевізори, ноутбуки тощо), потоковий 4К контент