Історія компанії

Історія цієї компанії бере початок з часів зародження інтернету в Україні – 
хотілось би сказати, але насправді, ми одна з тих небагатьох компаній, які і зародили його тут, у нас.

Далекий 1998

Група компаній “Groza” надає послуги інтернету, цифрового та аналогового телебачення на території Червонограда. Компанія заснована у 1998 році. Вже в 1999 році вперше в Червонограді представили послугу доступу до інтернету через комутовану Dial-up лінію. Так, вже в 2001 році щоб надати мешканцям м.Червоноград послугу якої раніше ніколи не було, доступ до глобальної мережі інтернет без власного комп’ютера – виникла ідея створення інернет-кафе, яке вже з наступного року було змінено в інтернет-клуб. Це був значний вклад і в освіту, адже клуб співпрацював з Міжрегіональною Академією Управління Персоналом (МАУП), а також компанія проводила власні навчальні курси, де надавала можливість всім бажаючим навчитись працювати на комп’ютері та знайомила з доступом до інтернету. Великої популярності також мав кіберспорт, проводились змагання кіберспортсменів і кращі команди червоноградських гравців їздили на обласні чемпіонати до Львова. Саме необхідність мати зв’язок між комп’ютерними мережами клубів, які виникли в місті згодом – і підштовхнуло компанію до створення першої комп’ютерної мережі міста. Компанія була реформована в кабельного інтернет провайдера, та першою надала можливість домашнім користувачам отримати доступ до інтернету на значно кращій швидкості, чим це міг запропонувати Dial-Up.

З 2005 року почали будівництво принципово нової мережі передачі даних, з використанням оптоволоконних ліній зв’язку.

В 2007 році першими впровадили цифрове телебачення в місті. За весь час роботи компанія постійно працює над впроваженням нових технологій в галузі зв’язку. Сьогодні компанія надає доступ до високошвидкісного інтернету, телебачення в аналоговому, цифровому форматах та за допомогою новітньої технології IPTV. В аналоговому пакеті транслюється 55 телеканалів, у цифровому надається для перегляду 135 ретельно відібраних українських та міжнародних канали різних жанрів, з ідеальною якістю зображення та звуку.

Техніки встановлюють шафу оптично-волоконного кабелю

В 2006 році створено перший громадсько-соціальний телеканал в місті Червоноград — Телеканал “15”. Знайшли свого глядача телепрограми про життя міста та місцевої громади. Основні з них — «Новини нашого міста» про соціальні, політичні, економічні та культурні події в Червонограді, “Червоноград сьогодні” — про проблеми шахтарського регіону, нововведення в різноманітних інстанціях, земельні і фінансові питання, засідання сесій міської ради та виконкому. «Народна трибуна», гасло якої — «Думка громади має значення» створена для того, аби дізнатися думку громади стосовно важливих подій в Червонограді. До висловлення своєї думки та актуальної дискусії запрошуються люди, котрим не байдуже майбутнє міста та держави, котрі вважають себе активними і свідомими членами суспільства.

Телекомунікаційна компанія “Groza” не зупиняється на досягнутому. Серед найближчих планів компанії — ще більше розширити покриття мережі, розвивати суспільно-громадське мовлення в місті, продовжувати впровадження нових технологій в галузі зв’язку, надавати своїм абонентам високошвидкісний інтернет, нові цікаві телеканали, зокрема телеканали високої чіткості HD, 4K та якісні телекомунікаційні послуги за вигідними тарифами.